Rozwój osobisty – zadbaj o swego ducha!

Harmonia i szczęście płyną z wnętrza – zadbaj o ducha i rozwój osobisty

W pędzie codziennego życia zapominamy często jak ważny jest rozwój osobisty. Szara rzeczywistość, obowiązki i problemy przytłaczają nas, nie pozwalają dostrzec piękna i szczęścia, które jest na wyciągnięcie ręki. Zadbanie o rozwój świadomości, o swojego ducha jest konieczne, aby żyć pełnią życia. Aby móc żyć w zgodzie z samym sobą, będąc wdzięcznym za każdy nowy dzień i to co ze sobą niesie.

Naucz się żyć od nowa

Rozwój osobisty i duchowy to priorytet dla każdej jednostki. Ciężko jednak zacząć zmieniać siebie i swoje podejście do życia bez pomocy. Doskonałymi poradnikami w kwestiach rozwoju osobistego i duchowego są książki. Kilka z nich jest szczególnie cennych i wartych uwagi. Ich lektura może odmienić życie, wpuścić promyk nadziei i dać siłę do działania.

Tosha Silver i „Bezgraniczna otwartość” jako pierwszy krok do rozwoju osobistego

Autorka Bezgranicznej otwartości pomaga w prosty sposób odnaleźć szczęście. Kluczem jest otwartość na siłę, którą nazywa „boskością”.  Codziennie otrzymujemy dary od życia, nazywane przez autorkę „pocztówkami”, naszą rolą jest otwarcie się na te dary i dobre ich wykorzystanie.

Wszystko co nas spotyka powinniśmy traktować jako okazję do działania. Otwartość na Boskość zapewni dostatek wszystkich rzeczy, których nam potrzeba. Otwarcie się jest pierwszym krokiem do rozwoju osobistego.

Książka pokazuje jak nauczyć się dostrzegać okazje jakie otrzymujemy co dnia. Są w niej podstawy teoretyczne, ale i ćwiczenia wspierające rozwój osobisty i duchowy.

„Mądrość serca” Jack Kornfield

Kolejna pozycja, która wspiera i uczy jak dbać o rozwój naszego wewnętrznego Ja, to książka Mądrość Serca. Autor omawia najistotniejsze problemy życia duchowego i rozwoju osobistego. Opisuje sytuacje, z którymi spotykamy się na co dzień.  Udziela praktycznych rad, wskazówek medytacyjnych i pokazuje rozwiązania, które ułatwiają życie w harmonii i samorealizację. Dzięki lekturze dowiemy się jak prowadzić satysfakcjonujące życie wypełnione spokojem i szczęściem.

rozwój osobisty

„Radykalna ścieżka cudów” Gabrielle Bernstein

Radykalna ścieżka cudów to ostatnia, ale nie mniej ważna książka, po którą należy sięgnąć jeśli chcemy zadbać o swój rozwój osobisty. Autorka opowiada o swojej własnej przemianie. Opisuje doświadczenia i zmiany jakie nastały w jej życiu. Pisze o przezwyciężeniu lęku i życiu w zgodzie z samym sobą. Ta książka zmienia życie. Wskazuje jak zmienić sposób myślenia i otworzyć się na miłość i szczęście, które są bliżej niż nam się wydaje.

Jak pielęgnować ziarno zmiany

Książki, których lekturę polecam zasieją ziarno nowego życia i rozwoju osobistego. Jednak tylko od nas zależy jak wykorzystamy wiedzę, którą podzielili się z nami autorzy. Możemy odrzucić te rady, albo wprowadzić je w życie. Zmienić na lepsze nas samych, czerpać z życia i wpływać pozytywnie siebie i na otoczenie, budując dokładnie takie środowisko, w jakim chcemy żyć, czego sobie i Wam życzę!

rozwój osobisty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *