Radykalne wybaczanie drogą ku wolności

wybaczenie

Nienawiść, podobnie jak miłość to uczucie, które bardzo mocno oddziałuje na nasze codziennego życie i postrzeganie rzeczywistości. Pojawia się, kiedy drugi człowiek z jakiegoś powodu bardzo mocno nas zranił, a owa rana może pozostawać niezasklepiona przez wiele miesięcy, a może nawet i lat. Nienawiść pociąga za sobą falę negatywnych emocji, a przede wszystkim zatruwa nasze życie na co dzień. Często bowiem powraca się myślami do osoby, która uczyniła nam tyle złego, a wówczas mimowolnie wspomina się te najgorsze momenty, które dane było nam przeżyć. Warto więc walczyć z tego typu myśleniem, póki nie będzie na to za późno. Na szczęście wiele technik znanych dzisiejszym psychologom, które opisują oni w swoich książkach powinno pomóc.

Radykalne wybaczanie – wzbudź w sobie na nowo życiową energię!

Książka Radykalne wybaczanie autorstwa Colina Tippinga to doskonała pozycja dla osób, które czują, że nienawiść ich już przytłacza i odbiera wszelką radość z życia codziennego. Nie da się bowiem cały czas egzystować mając na barkach poczucie krzywdy, żalu, straty czy też wielkiej złości. Autor książki uważa, że tego typu uczucia blokują nasz rozwój osobisty, a co za tym idzie sprawiają, że przeżywany czas staje się niezwykle bezproduktywny.

Wybaczanie traktuje jako pewnego rodzaju proces, w którym trzeba dać sobie wiele czasu, ale jednocześnie skupić się na swoim celu – pozbyciu się żalu i negatywnych emocji, odblokowanie swojego dawnego dobrego samopoczucia. To swego rodzaju uwolnienie umysłu spod krępujących go więzów, to jak wyleczenie się z choroby, która powodowała, że cały świat widzieliśmy tylko i wyłącznie w szarych barwach.

radykalne wybaczanie

Daj szansę drugiemu człowiekowi

Colin Tipping w swoim Radykalnym wybaczaniu (zobacz tutaj) udzielił mnóstwo wartościowych wskazówek, które pomogą poradzić sobie z krzywdą, jaką wyrządził nam drugi człowiek, a nawet pozwolą poprawić z nim swoją relację. Wszakże każdy ma prawo do popełniania błędów, nawet tych najgorszych i warto dać człowiekowi drugą szansę, możliwość, aby poprawił swoje postępowanie i odpokutować dawne grzechy. Litość i skłonność do wybaczania to jedne z najważniejszych przymiotów, które może mieć człowiek, wykazuje się wówczas wielką empatią, a jednocześnie staje się dobrym duchem osoby szczerze żałującej popełnionych przez siebie win. Wybaczenie jest więc czymś pięknym dla obu stron, blokadą, która rozwiązuje problemy i rozpoczyna nowy rozdział. Nie bój się więc pracować nad sobą, spróbuj wybaczyć drugiemu człowiekowi i zauważyć w nim dobre strony. Osiągniesz dzięki temu spokój ducha i na nowo poczujesz się w pełni szczęśliwym człowiekiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *