Samodyscyplina kluczem do sukcesu

Sukces może definiować na bardzo wiele sposobów – dla każdego jest czymś innym, zależnie od indywidualnych preferencji. Jedno jest jednak pewne – aby coś osiągnąć, należy w pełni się temu oddać i na tym skoncentrować. Nie ma sukcesu, który przychodzi łatwo i bez wysiłku – są tylko takie, które są wynikiem włożonej pracy, wytrwałego i konsekwentnego podążania w wybranym kierunku. Umiejętność samodyscypliny jest więc kluczem do każdego osiągnięcia. Czasami trzeba sobie odmówić przyjemności, pozbyć się złych nawyków, aby dotrzeć do miejsca, do którego zmierzasz.

samodyscyplina

Samodyscyplina, czyli jak być twardym wobec siebie?

Jak przestać być wyrozumiałym wobec swoich słabości, jak porzucić lenistwo, wstać z kanapy i zacząć coś robić? Odpowiedzi warto szukać w doskonałym poradniku Sztuka samodyscypliny autorstwa Dale Gallowaya, w którym przekonuje czytelnika, że tak naprawdę samodyscyplina to surowe przestrzeganie zasad, które sami sobie nakładamy. Publikacja uczy jak być swoim własnym strażnikiem i konsekwentnie odmawiać sobie przyjemności, aż do osiągnięcia tego, co da nam prawdziwą satysfakcję.

Samokontrola jest wszakże czymś podstawowym, czego trzeba się nauczyć niezależnie czy myślimy o sukcesach na polu prywatnym, zawodowym czy też sportowym. To, w jaki sposób pracować nad samym sobą nie jest już tajemnicą, Galloway jest jednym z perspektywicznych autorów, które karierę poświęcili badaniem ciekawych niuansów samorealizacji. Pamiętajmy, że człowiek niespełniony to człowiek nieszczęśliwy, kruchy, podatny na wszelkiej maści dolegliwości psychiczne.

Jak kierować sobą samym?

Często potrafimy kogoś wysłuchać i dawać dobre rady, a samemu nie radzimy sobie z własnym życiem i obowiązkami, które na nas ciążą. Książka Sztuka zarządzania samym sobą Jorga Knoblaucha to niesamowity poradnik wyjścia z cienia własnego siebie i rozpoczęcia życia bez zbędnych zmartwień z pogodą ducha, a jednocześnie realizując się poprawnie na wszystkich płaszczyznach, na których mamy na to ochotę. Uczynienie naszego organizmu dobrze zorganizowaną „maszyną” sprawi, że problemy dnia codziennego nagle nie będą wydawać się aż tak przytłaczające. W kształtowaniu swojego własnego silnego wnętrza największy wpływ ma tak naprawdę sumienna praca nad samym sobą i swoimi własnymi słabościami.

Publikacja prezentuje dobre sposoby na to, aby wyjść z praktycznie każdej opresji, przestać się stresować i żyć pełnią życia. Praca nad samym sobą, ciężka do stworzenia samodyscyplina jest więc podstawą do poprawnego funkcjonowania w społeczeństwie. Nie lekceważmy tego aspektu i przeżyjmy życie tak, aby z niego usatysfakcjonowani – w końcu jest tylko jedno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *