Układanie tarota
Tarot

Jakie karty tarota wybrać na początek?

Zdecydowanie się na naukę prawidłowego używania kart Tarota w celu opanowania trudnej sztuki wróżenia to pierwszy krok do przeżycia wspaniałej, duchowej przygody. Już na samym początku powstaje jednak zasadniczy problem, a mianowicie często nie wiadomo, którą talię wybrać. Jest ich bowiem bardzo dużo na rynku, a im więcej ich się przegląda, tym większy posiada się dylemat. Decyzja ta bowiem może wpłynąć na komfort nauki wróżenia, a co za tym idzie, na jej końcowe efekty. Powinna być wobec tego starannie przemyślana.

Jaki wybór będzie najlepszy dla początkującej wróżki?

Bardzo często można spotkać się z przekonaniem, iż na pierwszą talię warto wybrać dla siebie klasyczne karty Tarota, takie jak chociażby Tarot Marsylski, czy też Tarot Thota. Skąd wzięło się takie przeświadczenie? Otóż z poglądu, iż karty klasyczne nie są nadmiernie przeładowane barwnymi symbolami oraz obrazami, które dodają od siebie autorzy konkretnych talii, przez co mogą wydawać się dla osoby nieznającej Tarota nieco chaotyczne. Stworzono je z prostych i wyrazistych obrazów, wobec tego można łatwo pojąć znaczenie każdej z nich.

Ta teoria oczywiście nie posiada ogromnej rzeszy zwolenników, niektórzy uważają, że to właśnie taka decyzja może pozbawić początkujące osoby całej radości z nauki wróżenia, bo nie polega ona tylko na zapamiętywaniu znaczenia poszczególnych symboli, ale także na umiejętności łączenia ich w całość, co już nie każdy potrafi.

Najlepiej nie kierować się niczyją opinią, a swoją własną intuicją. Każdy człowiek posiada swoje osobiste, indywidualne zainteresowania, toteż jeżeli jednej osobie dobrze pracuje się z konkretną talią, nie oznacza to, że będzie tak samo w przypadku innych ludzi. Część początkujących osób kieruje się przy wyborze własnymi upodobaniami, np. kobieta kochająca koty z przyjemnością będzie pracować z kartami posiadającymi kocie motywy. Trzeba wybrać talię, która przyciąga do siebie, sprawia, że chce się do niej wracać, przeglądać jeszcze raz, a zarazem budzi pozytywne emocje i odczucia. Nie może wywoływać lęku ani strachu, trzeba poczuć, iż to ta jedyna, że to część nas samych. Można to niemal porównać do wyboru sukni ślubnej, gdzie również w gąszczu rozmaitych opcji czeka gdzieś idealna, najpiękniejsza kreacja na wyjątkowy dzień.

Gdzie zakupić swoje pierwsze karty Tarota?

Początkujący adepci trudnej sztuki wróżenia mogą czuć się onieśmieleni, gdy przyjdzie im wejść do sklepu ezoterycznego, gdyż mogą ich zawstydzać własne braki w wiedzy. Można wobec tego oszczędzić sobie stresu i zdecydować się na zakupy online, chociażby za pośrednictwem portali ezoterycznych, np. CzaryMary.pl. Znajduje się tam naprawdę szeroki wybór rozmaitych talii, można je wszystkie spokojnie przejrzeć, co pozwoli na świadome nabycie swoich wymarzonych kart. Wykonywanie tego typu czynności przez Internet nie tylko zapewnia wygodę oraz komfort, ale także pomaga zaoszczędzić czas, który trzeba by poświęcić na dojazd do sklepu stacjonarnego, a może się przecież zdarzyć tak, że zajdzie konieczność odwiedzenia kilku punktów.

Osobom początkującym poszukującym tanich kart tarota polecamy np. zestaw Złotego Tarota z książką.

Zdobycze nowoczesności zdecydowanie ułatwiają codzienne życie, wobec tego warto z nich korzystać jak najczęściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *